Przejdź do treści
Home » Smartfloor – wybrane realizacje ESD

Smartfloor – wybrane realizacje ESD

Smartfloor wybrane realizacje

Realizacje 2022/2023

Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować Wam nasze przykładowe realizacje związane badaniami posadzek antyelektrostatycznych oraz elementów ESD! W tej sekcji znajdziecie zbiór wybranych projektów, które z powodzeniem zrealizowaliśmy dla naszych klientów w ostatnim czasie (2022/2023). Dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom, gwarantujemy bezpieczne i komfortowe środowisko pracy w sektorach, gdzie ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi jest kluczowa.

Poniżej przedstawiamy wybrane, projekty w których, jako Smartfloor braliśmy udział.

MAN Trucks Sp. z o.o. (Niepołomnice)

Jeden z największych podmiotów w branży automotive MAN Trucks to niemiecki producent ciężarówek, autobusów i silników, znany z wysokiej jakości i niezawodności swoich produktów. Firma działa na wielu rynkach, oferując szeroki wybór pojazdów dostosowanych do potrzeb klientów.

W ramach współpracy firma Smartfloor przeprowadziła szereg kontroli mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania obszaru autonomicznej logistyki.

Grupa Azoty S.A. Polimery Police (Police)

Grupa Azoty to polskie przedsiębiorstwo chemiczne specjalizujące się w produkcji tworzyw sztucznych. Projekt Polimery Police to inwestycja Grupy Azoty, realizowana przez spółkę Azoty Polymers w Policach. Projekt zakłada budowę nowoczesnego zintegrowanego kompleksu petrochemicznego. Kompleks ma zostać wyposażony w najnowocześniejsze technologie, które pozwolą na zwiększenie wydajności produkcji oraz poprawę jakości produkowanych tworzyw. Projekt Polimery Police ma być jednym z największych w historii polskiego przemysłu chemicznego i wpłynąć na rozwój całej branży. Planowane otwarcie komleksu jest na czerwiec 2023.

Firma Smartfloor zadbała o kontrolę bezpieczeństwa w sektorze Data Center, realizowanego projektu Polimery Police

KGHM S.A. (Legnica)

KGHM to polskie przedsiębiorstwo z branży wydobywczej z siedzibą w Lubinie koło Legnicy. Firma jest jednym z największych producentów miedzi i srebra na świecie, a także wydobywa złoto, pallad i platynę. KGHM działa w Polsce, Chile, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo prowadzi także projekty badawczo-rozwojowe mające na celu wprowadzenie innowacyjnych technologii oraz poprawę efektywności procesów wydobywczych.

Firma Smartfloor przeprowadziła kompleksową kontrolę inwestycji rozbudowy obiektu w Legnicy. Kontrole objęły strefy zagrożone wybuchem, gdzie szczególnie ważne jest spełnienie najwyższych standardów kontroli.

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca (Radom)

Nowootwarty Port Lotniczy Warszawa-Radom to nowoczesne lotnisko zlokalizowane w Radomiu, około 100 km na południe od Warszawy. Posiada połączenia międzynarodowe, a także obsługuje loty czarterowe i prywatne. Port Lotniczy Warszawa-Radom oferuje najwyższy standard bezpieczeństwa oraz wygodę dla pasażerów, w tym nowoczesną infrastrukturę oraz bogatą ofertę usług.

Firma Smartfloor zadabała o bezpieczeństwo antyelektrostatyczne w obszarze przetwarzania danych – Data Center.

Legrand Polska Sp. z o.o.  (Ząbkowice Śląskie)

Legrand Polska to jedna z największych światowych firm z branży elektrotechnicznej, oferująca innowacyjne rozwiązania dla budownictwa, przemysłu i oświetlenia. W ofercie znajdują się produkty i systemy z zakresu automatyki budynkowej, systemów zarządzania energią, gniazd i włączników, rozdzielnic oraz oświetlenia. Legrand Polska działa na polskim rynku od 1992 roku, z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich.

Firma Smartfloor wspomaga Legrand Polska w ochronie stref narażonych na wybuch, w obszarze produkcji.

Narodowy Instytut Kardiologii im. Stefana kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa)

Narodowy Instytut Kardiologii im. Stefana kardynała Wyszyńskiego to największy w Polsce ośrodek zajmujący się chorobami serca i układu krążenia. Instytut działa w zakresie badań naukowych, diagnostyki, leczenia oraz edukacji pacjentów i personelu medycznego.

Firma Smartfloor wspomaga Narodowy Instytut Kardiologii w zakresie ochrony antyelektrostatycznej w obszarach bloków operacyjnych i intensywnej terapii pacjentów.

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa)

Wojskowy Instytut Medyczny (WIM) w Warszawie to jedna z najważniejszych instytucji medycznych w Polsce, specjalizująca się w diagnostyce, leczeniu oraz badaniach naukowych w dziedzinie medycyny wojskowej.

Firma Smartfloor wykonała kompleksową obsługę w zakresie ochrony antyelektrostatycznej zmodernizowanych oddziałów Instytutu.

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów (Poznań)

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów to wiodąca placówka medyczna w Polsce, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu chorób płuc i klatki piersiowej. W Centrum przeprowadza się między innymi skomplikowane operacje klatki piersiowej, a także prowadzi się badania naukowe z dziedziny pulmonologii i torakochirurgii.

W ramach współpracy, Smartfloor zadbało o kompleksową kontrolę posadzek antyelektrostatycznych nowootwartego oddziału.

Aluplast Sp. z o.o. (Nagradowice)

Aluplast to renomowany europejski producent nowoczesnych okien i drzwi z PVC oraz aluminium, oferujący rozwiązania dostosowane do potrzeb budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Firma jest znana z zastosowania najnowszych technologii i materiałów, które zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, a także bezpieczeństwo użytkowania.

W ramach wspórpracy, firma Smartfloor przeprowadziła komleksową kontrolę ESD obszaru Data Center, nowootwartego obiektu produkcyjnego.

SMP Poland (Białystok)

Standard Motor Products Poland to firma produkcyjna z siedzibą w Białymstoku, która jest częścią międzynarodowego koncernu Standard Motor Products Inc. z Nowego Jorku. Firma specjalizuje się w produkcji cewek, czujników i włączników dla przemysłu motoryzacyjnego, które znajdują zastosowanie w samochodach osobowych, ciężarowych, maszynach budowlanych, rolniczych oraz sprzęcie ciężkim.

Smartfloor wykonało kompleksową kontrolę ESD, bardzo restrykcyjnych warunków, w strefie produkcyjnej z elektroniką.

Novol (Włocławek)

Novol to polska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji produktów dla branży lakierniczej. Firma oferuje szeroki wybór produktów, w tym lakiery, podkłady, utwardzacze, rozpuszczalniki oraz narzędzia i akcesoria. Novol posiada własne laboratoria i centra badawcze, co pozwala na ciągły rozwój i innowacje.

Smartfloor zadbało o kompleksową kontrolę ESD w obszarze gospodarki odpadami problematycznymi.

KK Wind Solutions (Szczecin)

KK Wind Solutions to lider w branży energetyki wiatrowej, specjalizujący się w projektowaniu i produkcji systemów sterowania i komponentów do turbin wiatrowych. Firma działa na skalę globalną i dostarcza swoje rozwiązania dla producentów turbin wiatrowych na całym świecie.

Nasza firma zadbała o zabezpieczenie wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne komponentów, z obszaru produkcji i logistyki.

Panattoni (Swadzim)

Panattoni to międzynarodowa firma deweloperska, specjalizująca się w budowie i zarządzaniu nieruchomościami przemysłowymi i logistycznymi. Firma oferuje nowoczesne magazyny, centra dystrybucyjne, hale produkcyjne i powierzchnie biurowe na wynajem, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Panattoni działa na rynkach europejskich i amerykańskich, a w Polsce jest jednym z największych deweloperów przemysłowych.

W ramach współpracy przeprowadzilismy kompleksową kontrolę stref wrażliwych w obszrze krytycznej infrastruktury logistycznej.